Wizytówki – rodzaje

WIZYTÓWKI – RODZAJE

Mnogość produktów jakie oferuje rynek nie jednego może przyprawić o zawrót głowy, jest on niemal porównywalny z zawrotami głowy po kilku głębszych. Dzisiaj zajmiemy się wizytówkami. Postaram się przedstawić w sposób prosty podstawowe sprawy związane z wizytówkami.

Zaczniemy od formatów – istnieją dwa podstawowe formaty wizytówek: 90x50mm oraz 85x55mm, można je również wykonać z zaokrąglonymi rogami. Przy czym ten drugi format bardziej przypomina kartę bankomatową. Istnieją jeszcze wizytówki bigowene, których 1/3 powierzchni się zgina oraz wizytówki składane na pół, wizytówki wielowarstwowe, pcv oraz z chipem NFC.

Więcej możliwości oferuje uszlachetnianie wizytówki – czyli jej wykańczania po wydruku. W tej kwestii do wyboru mamy:

  • W standardzie – lakier dyspersyjny. Podstawowa ochrona wizytówek przed zarysowaniami. Jest to lakier na bazie wody.
  • Folia błysk lub mat – czyli pokrywane wizytówek specjalną folią polimeryczną, która oprócz walorów estetycznych zwiększa sztywność oraz odporność wizytówek na uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie UV.
  • Lakier UV wybiórczy – czyli pokrywanie lakierem UV wyodrębnionych elementów. Jest to doskonały sposób na wyróżnienie elementów na których nam zależy.
  • Folia SoftTouch, SoftSkin – pokrywanie wizytówek folią, która jest miękka w dotyku.

Wszystkie nasze wizytówki drukowane są w technologii druku offsetowego. Nie drukujemy wizytówek w technologii druku cyfrowego gdyż uważam, że jest on gorszy jakościowo. Oczywiście znajdą się zwolennicy druku cyfrowego, którzy będą zadowoleni z produktów wykonanych w tej technologii. Więcej o wizytówkach w filmie, zapraszam do oglądania.